Besedy o výchově s Mgr. P. Kouckou

16.12.2017 00:00

Dnešní rodiče jsou většinou aktivní, angažovaní. Zahrnujeme své děti hračkami, jsme posedlí jejich bezpečím. Dětem tím v mnohém prospíváme, ale často jim prokazujeme i medvědí službu. Na besedách řešíme, co je skutečně v zájmu dětí a rodin. Kdy a jak se můžeme uvolnit; jak zvládat emoce své i svých dětí; pečovat o svůj partnerský vztah; posilovat psychickou odolnost; využívat rozum i cit. Jak vytvářet takové klima, v němž se cítí dobře děti i dospělí, a mnoho dalšího.

Nejbližší besedy

leden 2018, Dětská separační úzkost, Centrum pro rodinu SaSM, Praha 8 - Kobylisy

 

Nabízíme semináře i pořádání diskusních večerů pro rodiče, pěstouny, učitele a další vychovatele s psycholožkou Pavlou Kouckou.

Vybírat lze například z následujících témat.

Besedy se probíhají v mateřských školách, v mateřských a rodinných centrech nebo na jiných vhodných místech na základě projeveného zájmu.

V roce 2015 proběhlo 8 besed s účastí 122 osob.

V roce 2016 proběhlo 14 besed, účast 172 osob.

V roce 2017 předpoklad 13 besed, účast 132 osob.

Mgr. et Mgr. Pavla Koucká:
Psycholožka zabývající se převážně rodičovstvím. Pracuje v azylovém domě pro matky s dětmi a ve své soukromé praxi. Vytvořila koncept uvolněného rodičovství. Je mámou tří dětí, autorkou mnoha článků a knih Výchova láskou, Zdravý rozum ve výchově a Uvolněné rodičovství - viz Knihy našichspolupracovníků. www.skupinyprorodice.cz

 

Besedy probíhají v rámci projektu Prevence řešení konfliktů v rodinách, který od roku 2012 podporuje Magistrát hlavního města Prahy, od roku 2014 Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a od roku 2017 Městská část Praha 10.