Kurz Škola lásky 23. 9. 2017 u Matky Terezy

13.09.2017 00:00

aneb Jak řešit konflikty v rodině

Datum konání: 23. 9. 2017 (sobota)
od 9 do cca 16:30 hodin.

Místo konání: Komunitní centrum Matky Terezy,
U Modré školy 2337/1, Praha 11 - Háje
(přímo na metru C Háje - mapy.cz)

Účastnický poplatek: 450Kč/osobu nebo
700Kč/rodičovský pár.
 

Kurz proběhl | Více o kurzu | Připravujeme

Není možné, aby celoživotní vztah dvou lidí probíhal jen v harmonii. Nežili by v pravdě. Konflikty v lásce patří k polaritě života. Jen přes ně se dá láska obnovovat. Milovat by se ale měli přesto, že neodpovídají přáním toho druhého. Jde o to, aby se nepřizpůsobovali slepě za cenu ztráty vlastního Já anebo, aby v důsledku neschopnosti odpustit či kompromisu nevzdávali lásku a neopouštěli se.

Smyslem kurzu je učit se zvládat konflikty, aby se bezvýhradná láska zase rozproudila. Týká se to všech vztahů uvnitř rodiny. Pak se bude dařit manželskému soužití i výchově dětí. Radost a nadšení, vyplývající z bezvýhradné lásky, jsou nejlepší síly otevírající bránu k osobní svobodě.

 

Lektor: Mgr. Ing. Jan Čapek, terapeut a výcvikový lektor Terapie pevným objetím podle Jiřiny Prekopové, lektor kurzu Efektivního rodičovství a Škola lásky v rodině, s manželkou Markétou napsal knihu Pozitivní výchova sourozenců v rodině (2010), působí
v Křesťanské psychologické poradně Nymburk,
B. Smetany 541/20, tel. 603 859 626,
http://jancapek.webnode.cz.

Názory účastnic: ...chcela by som sa Vám veľmi pekne poďakovať za kurz Školy lásky v rodinách, ktorý som absolvovala v sobotu 16.2. v KC
v Húrkach. Ďakujem a ďakujem aj pani Jižine Prekopové za celé toto dielo. Robíte veľmi záslužnú prácu, držím Vám prsty a teším sa na ďalšie stretnutie v pokračovacom kurze.
S pozdravom Lívia

...chtěla bych Vám a především panu Čapkovi poděkovat za sobotní seminář o řešení konfliktů v rodině. Bylo to velice příjemné setkání a myslím, že jsme si s manželem mnohé odnesli. Ráda bych se zároveň zeptala, zda bude na tento seminář navazovat nějaký další kurz?
Děkuji Vám, Kateřina

Kurzy probíhají v rámci projektu Prevence řešení konfliktů v rodinách, který od roku 2012 podporuje Magistrát hlavního města Prahy a od roku 2014 Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.