Den neziskovek na Andělu

13.09.2017 00:00

V úterý 12. 9. 2017 jsme se zúčastnili Dne neziskovek prostřednictvím propagačních letáčků, protože bychom se jen těžko uvolňovali ze zaměstnání. :-)

Ve čtvrtek 8.9.2016 jsme se zúčastnili již potřetí Dne neziskových organizací Prahy 5, opět na Andělu od 11 do 16 hodin. Dokladem je i tato fotografie starosty před naším stánkem. Anděl je sice velmi frekventované místo, ale lidé, kteří tu procházejí, většinou velmi spěchají, dobíhají při přestupu tamvaje, i maminky s kočárky jen profrčí ... Takže málokdo se u stánků zastaví, většinou ti, jejiž chůze je pomalejší a tudíž stihnou zaregistrovat, že to, co zde probíhá, nejsou např. farmářské trhy.

Zajímavé ale je, jak akce přitahuje alternativní náboženskou scénu. Loni jsem zaregistroval pouze jednoho aktivistu Scientologické církve, jak se svou nabídkou obchází stánky neziskovek a obratně oslovuje jejich pracovníky (spíše pracovnice). Letos jako by s akcí splynuli Svědkové Jehovovi se svým pojízdným regálkem na publikace. Stáli v těsné blízkosti oficiálních stanů a jen se v průběhu dne přesouvali do stínu stromů, protože horko bylo veliké. Na rozdíl od vytrvalých a decentních Svědků byl náhle se objevivší hoch z Hare Krišna se svou nabídkou pytlíčků s čímsi (snad oříšky) vůči spěchajícím Pražanům neodbytný, až nepříjemný. Ale pobyl jen krátce. A do třetice asi tak osmiletý ustrašený chlapec obíhal stánky a rozdával letáčky programu Rozvíjení schopností (účast zdrama!) od u nás dosud méně známého učení Bahá'í. Zastesklo se mi po krásných Bahá'í zahradách v Haifě, ale jinak jsem si letos připadal jak svatý Pavel na aténském Areopágu (Sk 17,19-34).  Škoda jen, že obdobně aktivní nebyla místní smíchovská farnost... (Jiří Musil)

Ve čtvrtek 22.10.2015 jsme se zúčastnili Dne neziskových organizací Prahy 5, který se uskutečnil na Andělu od 11 do 16 hodin.

V úterý 2. září 2014 jsme se zúčastnili prezentace neziskových organizací působících na Praze 5.
Prezentace probíhala za chladného počasí na pěší zóně v blízkosti metra B Anděl od 10 do 18 hodin. Přikládáme pár fotografií: