Videa o výchově s Pavlou Kouckou

10.09.2016 00:00

Trestat děti, nebo netrestat? Poradíme vám

Někteří rodiče své děti velmi často trestají zbytečně. Někdy nerozumí tomu, proč dítě dělá, co dělá, jindy nechápou, že dítě dost dobře nemůže jinak. Dříve, než dítě potrestáme, měli bychom pomyslet také na to, zda vůbec trestat a jak. A jestli trestem neuděláme víc škody, než užitku. V tomto dílu se dozvíte, kdy jsou tresty zbytečné, a pokud už se bez nich neobejdeme, tak jaký trest zvolit.

Jak zkrotit dětské vzteklouny

Také se vám stalo, že dítě dostalo uprostřed autobusu záchvat vzteku a vy jste ho nedokázala zastavit? V naší kultuře je vztek u malých dětí tak běžnou záležitostí, že jej chápeme jako přirozený vývojový jev, kterému nemůžeme zabránit. Proč se dítě vzteká a jak se tedy máme chovat, abychom dítěti pomohli jeho emoce zvládnout?

Neposlouchají vás děti? Jak na ně

Také máte občas pocit, že děti nejraději udělají přesně to, co jim právě zakážete? Rodiče se často v takových situacích na děti zlobí a myslí si, že to děti dělají naschvál. Jenže děti vaše slova vnímají úplně jinak a nechápou, proč se na ně zlobíte. V tomto dílu se dozvíte, jak zařídit, aby vás vaše děti poslouchali.

Nebuďte uštvaným rodičem

Dnešní maminka na mateřské dovolené, starající se o jednu nebo dvě ratolesti, je po celém dni uštvaná, unavená a přitom má k ruce myčku, automatickou pračku a spoustu dalších vymožeností. Čím to je, že je dnešní rodičovství náročnější? V tomto dílu se dozvíte, jak to udělat, aby rodičovství nebyla dřina.