Kurz Škola lásky 17. a 24. 1. 2019

02.01.2019 00:00

aneb Jak řešit konflikty v rodině

Datum konání: dva čtvrtky 17. a 24. 1. 2019 vždy od 18:30 do 21:00

Místo konání: Salesiánské středisko mládeže - středisko volného času, Kobyliské náměstí 640/11, Praha 8 (metro C Kobylisy)

| Kurz proběhl | Více o kurzu |

Není možné, aby celoživotní vztah dvou lidí probíhal jen v harmonii. Nežili by v pravdě. Konflikty v lásce patří k polaritě života. Jen přes ně se dá láska obnovovat. Milovat by se ale měli přesto, že neodpovídají přáním toho druhého. Jde o to, aby se nepřizpůsobovali slepě za cenu ztráty vlastního Já anebo, aby v důsledku neschopnosti odpustit či kompromisu nevzdávali lásku a neopouštěli se.

Smyslem kurzu je učit se zvládat konflikty, aby se bezvýhradná láska zase rozproudila. Týká se to všech vztahů uvnitř rodiny. Pak se bude dařit manželskému soužití i výchově dětí. Radost a nadšení, vyplývající z bezvýhradné lásky, jsou nejlepší síly otevírající bránu k osobní svobodě.

 

Lektor: Mgr. Ing. Jan Čapek, terapeut a výcvikový lektor Terapie pevným objetím podle Jiřiny Prekopové, lektor kurzu Efektivního rodičovství a Škola lásky v rodině, s manželkou Markétou napsal knihu Pozitivní výchova sourozenců v rodině (2010), působí
v Křesťanské psychologické poradně Nymburk,
B. Smetany 541/20, tel. 603 859 626,
https://jancapek.webnode.cz.

Názory účastnic: ...chcela by som sa Vám veľmi pekne poďakovať za kurz Školy lásky v rodinách, ktorý som absolvovala v sobotu 16.2. v KC
v Húrkach. Ďakujem a ďakujem aj pani Jižine Prekopové za celé toto dielo. Robíte veľmi záslužnú prácu, držím Vám prsty a teším sa na ďalšie stretnutie v pokračovacom kurze.
S pozdravom Lívia

...chtěla bych Vám a především panu Čapkovi poděkovat za sobotní seminář o řešení konfliktů v rodině. Bylo to velice příjemné setkání a myslím, že jsme si s manželem mnohé odnesli. Ráda bych se zároveň zeptala, zda bude na tento seminář navazovat nějaký další kurz?
Děkuji Vám, Kateřina

 

 

Kurzy probíhají v rámci projektu Prevence řešení konfliktů v rodinách, který od roku 2012 podporuje Magistrát hlavního města Prahy a v letech 2014 - 2017 Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.